Släppt december 2015
Klistermärkeskapsel
Team Roles Capsule simulator
Öppna Team Roles Capsule gratis. Varje klistermärke i kapseln, oddsen per raritet och dagens marknadspriser.
- klistermärken
- 11 klistermärken
- Kostnad att öppna
- Kostnad att öppna $0.78
- Snittavkastning
- Snittavkastning 126%
Team Roles Capsule-simulator
Gratis låtsaspengar. Uppskattade odds: Valve har inte publicerat dem för den här.
- Öppnade
- 0
- Spenderat
- $0.00
- Drops värda
- $0.00
- Vinst
- $0.00
Bara för skojs skull: inget här kostar eller betalar ut riktiga pengar, och föremålen är inte riktiga.
Är Team Roles Capsule värd att öppna?
- Kostnad att öppna
- $0.78
- Ingen nyckel behövs
- Snittvärde per drop
- $0.98
- Snittavkastning
- 126%
Snittet täcker varje möjlig drop, beräknat med oddsen och marknadspriser från Skinport, Pricempire.com and market.csgo.com (11 oktober 2026). De flesta enskilda öppningar ger mycket mindre än de kostar; några sällsynta drops drar upp snittet.
Mest värdefulla drops
The Pro (Foil)$3.67
The Awper$0.59
The Bot$0.58
The Ninja$0.56
The Fragger$0.54
Team Roles Capsule: odds
Valve har inte publicerat odds för de här. Siffrorna följer den vanliga uppskattningen att varje raritet är ungefär 5 gånger sällsyntare än den under, och simulatorn använder samma siffror.
| Sällsynthet | Chans | Föremål | Per föremål |
|---|---|---|---|
| Exotic | 16.67% | 1 | 16.67% |
| High Grade | 83.33% | 10 | 8.33% |
Vad som finns i Team Roles Capsule
Exotic · 1 · 16.67% styck
The Pro (Foil)
$3.67
High Grade · 10 · 8.33% styck
Support
$0.31
The 'Nader
$0.22
The Awper
$0.59
The Baiter
$0.44
The Bomber
$0.33
The Bot
$0.58
The Fragger
$0.54
The Leader
$0.37
The Lurker
$0.44
The Ninja
$0.56
Vanliga frågor om Team Roles Capsule
Vilka odds har Team Roles Capsule?+
Valve har inte publicerat dem. Den vanliga uppskattningen, som den här simulatorn använder: Exotic 16.67%, High Grade 83.33%.
Hur många klistermärken finns i Team Roles Capsule?+
11 klistermärken: 1 Exotic, 10 High Grade.
Vad kostar det att öppna Team Roles Capsule?+
Ungefär $0.78, till marknadspriser den 11 oktober 2026. Den öppnas utan nyckel.
Är Team Roles Capsule värd att öppna?+
I snitt ger en öppning föremål värda $0.98, alltså 126% av de $0.78 den kostar. De flesta öppningar ger mycket mindre, och några sällsynta drops drar upp snittet. Testa gratis i simulatorn ovan först.
Innehåll från spelfilerna (CSGO-API, MIT-licens). Priser: Skinport, Pricempire.com and market.csgo.com, 11 oktober 2026. Odds: Valves publicerade lådodds, uppskattningar för kapslar och souvenirpaket. Bara låtsaspengar. Inte kopplat till Valve. Föremål som ingen säljer just nu har ett uppskattat pris utifrån liknande föremål.


