Strona główna /Poradniki i newsy /Poradniki

Poradniki

Wartość oczekiwana skrzynek CS2: wszystkie 42 skrzynki w rankingu

Wyceniliśmy każdy skin we wszystkich 42 skrzynkach CS2. Oto wartość oczekiwana jednego otwarcia, koszt z kluczem i procent, który odzyskujesz.

Autor: PrekZ··4 min czytania

CS:GO Weapon Case 3 na okładce rankingu BananaCases wartości oczekiwanej skrzynek

Ile naprawdę jest warta skrzynka CS2, kiedy ją otworzysz? Wyceniliśmy każdy skin we wszystkich 42 skrzynkach naszej bazy w każdym zużyciu i wersji StatTrak, a potem policzyliśmy średnią wartość jednego otwarcia. Następnie porównaliśmy ją z kosztem otwarcia: skrzynka plus klucz za 2,49 $. Wynik to ranking poniżej.

Krótka odpowiedź: żadna skrzynka się nie zwraca. Ciekawe jest to, jak duże są różnice i skąd się biorą.

Jak liczyliśmy

Dla każdej skrzynki:

  • Szanse na drop: szanse opublikowane przez Valve: 79,92% Mil-Spec, 15,98% Restricted, 3,20% Classified, 0,64% Covert i 0,26% na nóż lub rękawice.
  • Zużycie: szansa każdego skina na każdy stopień zużycia, na podstawie jego własnego zakresu floatu.
  • StatTrak: 10% szansy na wszystko oprócz rękawic.
  • Ceny: najniższa oferta każdego przedmiotu z 13 października 2026 na Skinport, Pricempire i market.csgo.com.
  • Koszt: cena skrzynki plus klucz za 2,49 $.

Zwrot = wartość oczekiwana ÷ koszt. Prowizje nie są wliczone, więc realna kwota ze sprzedaży jest jeszcze niższa. Te same liczby, aktualizowane codziennie, są na każdej stronie skrzynki w naszym symulatorze skrzynek.

Dziesięć najlepszych skrzynek według zwrotu

Skrzynka Koszt otwarcia Wartość oczekiwana Zwrot
CS:GO Weapon Case 3 14,69 $ 10,03 $ 68,3%
eSports 2013 Winter Case 13,20 $ 8,92 $ 67,6%
Glove Case 11,45 $ 7,18 $ 62,7%
Operation Vanguard Weapon Case 6,77 $ 4,06 $ 60,0%
Operation Wildfire Case 5,03 $ 2,85 $ 56,6%
CS:GO Weapon Case 2 20,95 $ 11,79 $ 56,3%
Operation Hydra Case 28,76 $ 16,11 $ 56,0%
Prisma Case 3,56 $ 1,95 $ 54,7%
eSports 2014 Summer Case 12,80 $ 6,98 $ 54,6%
Gamma Case 5,30 $ 2,84 $ 53,6%

Dominują stare skrzynki. Ich skinów nie produkuje się od lat, więc nawet niebieskie Mil-Spec są warte prawdziwe pieniądze: w CS:GO Weapon Case 3 sam stopień Mil-Spec jest wart ok. 4,68 $ na otwarcie.

Dziesięć najgorszych

Skrzynka Koszt otwarcia Wartość oczekiwana Zwrot
Dreams & Nightmares Case 3,42 $ 1,37 $ 40,0%
Fever Case 3,09 $ 1,08 $ 35,1%
Recoil Case 2,73 $ 0,94 $ 34,4%
Clutch Case 2,92 $ 0,97 $ 33,2%
CS:GO Weapon Case 105,35 $ 32,74 $ 31,1%
Revolution Case 2,67 $ 0,82 $ 30,8%
Fracture Case 2,88 $ 0,87 $ 30,1%
eSports 2013 Case 44,03 $ 13,23 $ 30,0%
Operation Bravo Case 55,22 $ 16,44 $ 29,8%
Kilowatt Case 2,60 $ 0,74 $ 28,6%

Na dole lądują skrzynki z dwóch różnych powodów:

  • Tanie, aktualne skrzynki. Kilowatt Case kosztuje 0,11 $, więc płacisz prawie wyłącznie za klucz, a jej popularne skiny są warte grosze. Sam klucz jest wart ponad trzy razy więcej niż przeciętne otwarcie Kilowatt.
  • Skrzynki kolekcjonerskie. Oryginalna CS:GO Weapon Case kosztuje 102,86 $ przed kluczem. Jej skiny są cenne, ale sama skrzynka stała się przedmiotem kolekcjonerskim, a otwarcie niszczy tę wartość.

Mediana zwrotu to ok. 47%.

Nóż prawie nie zmienia wyniku

Złoty slot wydaje się powodem otwierania skrzynek, ale przy 0,26% niewiele dodaje do średniej. W Kilowatt Case pula Kukri jest warta ok. 0,19 $ na otwarcie, w Gamma Case pula noży dodaje ok. 1,03 $. Nawet w Glove Case i Operation Hydra, gdzie rękawice dodają najwięcej ze wszystkich skrzynek, ok. 2,42 $ na otwarcie, zwrot to wciąż 62,7% i 56,0%.

Dlatego „skrzynka z najlepszymi nożami” i „skrzynka z najlepszym zwrotem” rzadko są tą samą skrzynką.

Skrzynki z cotygodniowego dropu

Pięć skrzynek z aktualnej puli cotygodniowego dropu jest w dolnej połowie: Gallery 44,4%, Dreams & Nightmares 40,0%, Fever 35,1%, Revolution 30,8% i Kilowatt 28,6%. Są tanie, bo co tydzień wypada ich bardzo dużo, ale ich skiny są tanie z tego samego powodu. Jeśli dostaniesz taką w dropie, sprzedaż jest lepsza niż kupowanie klucza za 2,49 $, o czym piszemy w poradniku o cotygodniowym dropie.

Co z tego wynika

  • Każda skrzynka średnio traci; pytanie tylko ile.
  • Niektóre stare skrzynki, które już nie wypadają, zwracają najwięcej na dolara, ale te najbardziej kolekcjonerskie należą do najgorszych do otwierania.
  • Tanie aktualne skrzynki zwracają mało, głównie dlatego, że klucz za 2,49 $ to prawie cały koszt.
  • Ceny zmieniają się codziennie. Przed otwarciem sprawdź aktualną wartość oczekiwaną na stronie skrzynki w symulatorze i pamiętaj, że przy sprzedaży dochodzi prowizja rynku.

Jeśli chcesz emocji bez straty, otwieraj skrzynki za darmo w naszym symulatorze skrzynek. Używa tych samych szans i dzisiejszych cen.

blog.cases

Autor

PrekZ · Założyciel i redaktor

Zwykły gość, który kocha CS-a i trochę gamby. PrekZ od lat otwiera skrzynki, poluje na noże i testuje każdą nową stronę, a gdzieś po drodze zaczął też budować strony internetowe. BananaCases to efekt: strona, której sam szukał, kiedy zaczynał.

Wszystkie recenzje i artykuły autora PrekZ →

Najczęściej zadawane pytania

Która skrzynka CS2 ma najlepszą wartość oczekiwaną?+

Przy cenach z 13 października 2026 najwięcej zwracała CS:GO Weapon Case 3: ok. 10,03 $ w skinach na otwarcie przy koszcie 14,69 $ z kluczem, czyli 68,3%. Żadna skrzynka nie zwracała więcej, niż kosztowała.

Czy otwieranie jakiejkolwiek skrzynki CS2 się opłaca?+

Nie. W naszym rankingu każda z 42 skrzynek zwracała mniej niż cena skrzynki plus klucz za 2,49 $. Mediana zwrotu to ok. 47%.

Która skrzynka CS2 jest najgorsza do otwierania?+

Kilowatt Case z wynikiem 28,6%. Otwarcie z kluczem kosztuje 2,60 $, a średnio zwraca ok. 0,74 $, bo prawie cały koszt to klucz, a jej popularne skiny są warte grosze.

Jak liczy się wartość oczekiwaną skrzynki?+

Szansa na każdy stopień (od 79,92% Mil-Spec do 0,26% za noże i rękawice) razy średnia wartość skinów w tym stopniu, z uwzględnieniem szans na zużycie i 10% szansy na StatTrak, przy najniższych cenach rynkowych.

blog.sources

  1. CSDB: How the weekly CS2 drop system works
  2. SteamDB: CS2 case opening odds explained
← Wszystkie artykuły

Więcej artykułów