Hem /Jämför /500 Casino vs RainGG

Mot varandra

500 Casino vs RainGG

Veckorace på 100k

Besök 500 Casino →
VS

5 % insättningsbonus

Besök RainGG →

RainGG vinner: 8.3 mot 7.9 totalt.

Båda sajterna betygsätts med samma formel (så betygsätter vi). Vilken som passar bäst beror ändå på vad du spelar, så kolla listorna nedan.

Betyg per kategori

500 CasinoRainGG
9.5Pålitlighet & rykte7.5
6.0Rättvisa & odds9.0
9.5Spelutbud8.5
6.1Bonusar7.5
7.8Betalningar & uttag9.5
7.5Användarupplevelse8.5
500 Casino logo

Välj 500 Casino om…

  • ✓du vill spela Coinflip och Sportsbetting
  • ✓du vill ha en licensierad operatör
  • ✓du litar mer på en lång historik (igång sedan 2016)
  • ✓du bryr dig mest om Pålitlighet & rykte (9.5 mot 7.5)
RainGG logo

Välj RainGG om…

  • ✓du vill spela Upgrader
  • ✓du vill ha utbetalning till bank, kort eller PayPal
  • ✓du vill ha provably fair-spel som du kan kontrollera själv
  • ✓du bryr dig mest om Rättvisa & odds (9.0 mot 6.0)
  • ✓du vill ha fler sätt att sätta in (14 mot 11)

Sida vid sida

500 CasinoRainGG
Totalbetyg7.98.3
VälkomstbonusVeckorace på 100k5 % insättningsbonus
KampanjkodBANANACASESBANANAS
Spellägen76
Insättningsmetoder1114
Kryptovalutor710
UttagSkins, KryptoSkins, Krypto, Bank, kort eller PayPal
BelöningarRakeback, Nivåer & VIP, Lopp & leaderboardsGratis cases, Lopp & leaderboards
Provably fair—Ja
KYCVid vissa uttagVid vissa uttag
LicensCuraçaoIngen angiven
Grundad20162024
OperatörPerfect Storm B.V. (Curaçao)Make It Holdings Limited (Belize)
Livechatt-supportJaJa
SportsbettingJaNej
Slots & livecasinoJaNej

Spellägen

500 CasinoRainGG
Case-öppning✓✓
Case battles✓✓
Upgrader–✓
Roulette✓✓
Crash✓✓
Coinflip✓–
Mines✓✓
Sportsbetting✓–

Insättningsmetoder

På båda · 9

CS2-skinsRust-skinsBitcoinKortEthereumDogecoinSolanaLitecoinBNB

Bara på 500 Casino · 2

Bitcoin CashPresentkort

Bara på RainGG · 5

SteamCardanoUSDCUSDTXRP

500 Casino vs RainGG: vanliga frågor

500 Casino eller RainGG: vilken är bäst?+

RainGG får 8.3 totalt mot 7.9 för 500 Casino, och störst försprång har den i Rättvisa & odds. Vilken som passar dig beror ändå på vilka spellägen och uttag du behöver.

Vilken har flest spellägen, 500 Casino eller RainGG?+

500 Casino har 7 spellägen och RainGG har 6.

Kan jag ta ut krypto på 500 Casino och RainGG?+

Ja, båda sajterna betalar ut i krypto.

Finns det kampanjkoder för 500 Casino och RainGG?+

Ja. Använd BANANACASES på 500 Casino och BANANAS på RainGG när du registrerar dig.

Jämför två andra sajter →